Search
  • ronenoam

הבאתם גור כלבים חדש הביתה, מה עכשיו?

Updated: Jun 8, 2019

מזל טוב! הצטרף למשפחה ילד חדש הולך על ארבע.


השלבים הראשונים בהתפתחות הגור, ממש כמו אצל בני האדם וכל יצור חי אחר, חשובים מאוד הן מבחינה בריאותית והן מבחינת עיצוב אישיותו. גור שבשלבים הראשונים בחייו לא יקבל יחס נכון, תזונה נכונה וסוציאליזציה מתאימה, לא יתפתח כמו שצריך ועלול לפתח בעיות התנהגותיות שעלולות ללוות את הגור ואת בעליו למשך כל חייו. 

לעיתים בעיות אלו עלולות להוביל אף לחוסר יכולת להתמודד עם הכלב באווירה ביתית ויש בעלים העלולים בעקבות כך לוותר על הכלב ולכן ישנה חשיבות גדולה להיערכות מראש.


אז מה צריך לדעת לפני שבוחרים את הגור?


כשמחליטים לקחת כלב חדש הביתה חשוב לזכור שאותו הכלב עומד לבלות איתנו ב 10-15 שנים הבאות, חשוב לא להתפתות לקחת כלב ברגע אחד של חולשה, יש לקחת בחשבון שההחלטה היא חשובה כשמדובר בבן משפחה חדש.

יש לקחת בחשבון מספר גורמים שיסיעו לנו בבחירת הכלב המתאים ביותר: מה יהיה גיל הכלב, סוגו (גזע) ומינו (זכר\נקבה).


גיל הכלב הינו פקטור חשוב


סביר להניח שגור חדש שמגיע הביתה יתרגל אלינו מהר יותר מכלב בוגר, הוא ילמד לחיות לפי מה שאנחנו נכתיב לו . עם זאת, גור חדש דורש תשומת לב רבה בהתחלה, ממש כמו תינוק בשנותיו הראשונות כשהוא תלוי בנו לגמרי: צריך להאכיל את הגור שלש פעמים, להוריד אותו לטייל כל 4 שעות, לקחת אותו לווטרינר, לדאוג לחיסונים, לנקות אחריו, לחנך אותו ובכלל יש להשקיע בו זמן בהתייחסות ובמשחק בדרך בה משחקים עם ילד קטן.

חשוב לזכור שגם גור הופך בסופו של דבר לכלב בוגר, לכן אין להתפתות לקחת גור בגלל שהוא מתוק או בעל מבט מתחנן, גור בבית עשוי להיות מעמסה גדולה בהתחלה.

בכלב בוגר יש יתרון כי לרב הוא יהיה מחונך לצרכים, מחוסן ובריא, יש להוריד אותו 3 או 4 פעמים ביום, להאכיל אותו פעם אחת בלבד, מה שמקל על כל הטיפול בו.

בכל אופן, מיד עם קבלת הכלב החדש אתם מוזמנים להגיע אלינו למרפאה לקבלת הדרכה ותמיכה על מנת לעשות את צירוף בן המשפחה בצורה הטובה ביותר.

אז איך אני בוחר את הכלב בשבילי?


קודם כל תשאלו את עצמכם,

איזה אורח חיים אני יכול להציע לכלב שלי?

במה אני יכול לעמוד, איזה תנאים אני יכול לתת לו?

איזה סגנון של כלב הייתי רוצה? שהם רגוע ונינוח? או פעלתן שלא נח לרגע? ואיך כל זה מתחבר לסגנון החיים שלי ושל יתר בני הבית?

אני רוצה כלב שרוצה ללמוד? או כלב שיודע לאכול ולישון וגם זה יותר מידי בשבילו?

שאלות אלו חשובות ביותר וכדאי להתייעץ עם אנשים מנוסים על מנת לא ליצור עוגמת נפש לכם ולכלב.


הכן ביתך לכלב


קערות אוכל ומים - ברשימת הקניות שלכם, עליכם לפנות מחשבה לקערות איכותיות למים ולאוכל. ישנן קערות העושיות מחומרים שונים וצריך לקחת בחשבון את המאפיינים של כלבכם החדש. קערה נמוכה לכלבים קטנים, קערה צמודה לקרקע לכלבים משתוללים שעלולים להפוך אותה, קערה קטנה לכלבים עם אוזניים ארוכות ועוד.

מיטה - יש לחשוב מראש על איפה יישן הכלב ובכלל איפה הוא יהיה רוב היום כשהוא בבית. כשנמצא לכלב החדש פינה נוחה, נצטרך לדאוג לו למיטה איכותית שתתאים לגודלו ומשקלו. אם הכלב ישהה מחוץ לבית, יש לדאוג לו למלונה איכותית כמובן.

רצועה וקולר - הרבה בעלי כלבים בוחרים את הרצועה והקולר של כלבם על פי מראה חיצוני, אך חשוב מאוד לקחת בחשבון את מידת השימושיות של הציוד. במידה ולקחתם כלב חזק מאוד, תצטרכו רצועת פלדה אותה הוא לא יוכל לקרוע. אם מדובר בכלב שלועס הרבה, יש להמנע מקולר ורצועה אותם הוא יוכל לנשוך ולהרוס וכן הלאה. יש לקחת בחשבון גם את תכנית האימונים שבחרתם לכלבכם ולהתאים רצועה וקולר מתאימים.

צעצועים וצ'ופרים - כלבים ובעיקר גורים אוהבים ללעוס הכל. אם אתם מעוניינים לשמור על תקינות הריהוט, הבגדים, הנעליים וכל שאר הציוד שלכם, מומלץ לקנות לכלב כמה צעצועי גומי קשיח וחבלים שיספקו לו שעות של הנאת לעיסה. קחו בחשבון גם כדור קטן אותו תוכלו לזרוק לו.

תג שם - אסור לשום גור או כלב להסתובב בלי תג שם תקין וברור עם מספר הטלפון שלכם עליו. לכל כלב מאומץ במדינת ישראל יש מיקרו-שבב עם פרטים מזהים בתוך עורו אך גם זה לפעמים לא מספיק. חובה עליך לוודא שכלבך יוחזר אליך במידה וילך לאיבוד. שם הכלב, שם הבעלים ומספר טלפון הכתובים ברור צריכים להספיק.

מוצרי בריאות - אנו רוצים לשמור על כלבנו החדש מפני מחלות שונות. מלבד עיקור, משושה וחיסונים אחרים, עלינו לדאוג לשמור על הכלב מפני קרציות ופשפשים. קולר מגן, אמפולות איכותיות או כדור לבליעה דרך הפה. שימו לב שיש לקחת בחשבון את סוג וגודל הכלב. התייעצו עם מומחה.

לפני שמביאים כלב. צרו לעצמכם רשימת ציוד הכרחי לפני קניית כלב או אימוץ כלב, קנו את המוצרים הנדרשים הבסיסיים וחכו כמה שבועות לראות מה עוד כלבכם צריך. קחו בחשבון שגורים יגדלו ויצטרכו מיטה ורצועה חדשים בעתיד. עם הזמן אולי יידרש ציוד כמו אוסף צרכים, גדרות למניעת כניסת הכלב לאזורים מסוימים בבית ועוד.

15 views0 comments

Recent Posts

See All